Open/Close Menu

Tiskové zprávy skupiny uvex safety

Další ocenění pro bezpečnostní obuv uvex 1 sport

Red Dot Design Award 2018 a nominace na German Design Award 2019

Detail tiskové zprávy

UVEX SAFETY Gloves GmbH & Co. KG vyhrává ocenění

Ocenění 2018 TOP 100 pro specialistu na ochranné rukavice

Detail tiskové zprávy

uvex zahajuje strategické partnerství s HexArmor®

Skupina uvex safety dnes oznámila akvizici podílu v americké společnosti HexArmor®. Tato strategická investice znamená pro skupinu uvex safety opětovný vstup na západní polokouli a návrat na americký trh.

V roce 1993 uvex Winter Holding, mateřská společnost uvex safety group, prodal svůj obchod společně s právy ke značce uvex v Americe. „Jsme šťastní, že se po 20 letech vracíme ke světově nejdůležitějšímu trhu zdraví a bezpečnosti v průmyslu,“ říká Michael Winter, generální ředitel uvex group. 

Detail tiskové zprávy

uvex sportsline – bezpečnostní obuv ve sportovním designu

Nová řada bezpečnostní obuvi uvex sportsline přináší funkčnost, komfort a styl, nízkou hmotnost, tenký a flexibilní design. Je ideálním řešením pro použití v lehkém průmyslu jako jsou sklady, logistika, automotiv, údržba nebo montážní práce.

Vybavena nekovovou mezipodešví odolnou proti propíchnutí a bezpečnostní tužinkou; uvex sportsline chrání a při práci poskytuje vysokou úroveň flexibility. Oblast tužinky je chráněna proti opotřebení špicí z TPU, která pomáhá zvyšovat životnost produktu zvláštně při klečení.

Detail tiskové zprávy

Plus X Award – Pečeť kvality pro bezpečnostní obuv uvex 2

Řada obuvi uvex 2 pokračuje se svým heslem „Pushing the Limits – Setting New Boundaries“. Porotci Plus X Award udělili ocenění řadě uvex 2 za inovaci, vysokou kvalitu, design, funkčnost a ergonomii.

Toto je třetí po sobě nezávislá porota, která certifikovala mimořádný koncept obuvi uvex 2, což je unikum pro trh s osobními ochrannými pracovními pomůckami (OOPP).

Detail tiskové zprávy

Nový obchodní ředitel pro odbyt ve skupině uvex safety

11.10.2016, Fürth - Martin Leusmann se stal od 1. září  2016 novým obchodním ředitelem pro odbyt ve skupině uvex safety a zastoupil tak svého předchůdce pana Petra Buschmann-a, který ke konci roku 2016 ukončí svoji činnost ve společnosti po více jak dvaceti letech a odejde do zaslouženého starobního důchodu. 

V rámci jedné z fází nového plánu bude Martin Leusmann nejprve zodpovědný za převzetí centrálního regionu, aby tak mohl během následujících dvou let plně převzít funkci celkového řízení prodeje skupiny uvex safety. Pan Buschmann mu bude díky svým dlouholetým zkušenostem oporou a pomocnou rukou při převzetí jeho nové funkce.

Ochranné brýle uvex pheos cx2 ukazují své prvotřídní vlastnosti

Jako světově známý a úspěšný poskytovatel ochranných prostředků špičkových sportovců dokazuje uvex každný den, jak je toto správné osobní vybavení důležité pro jejich úspěch. Jako při sportu, jsou také při běžném pracovním dni kladeny nové požadavky na člověka a jeho vybavení. Ten, kdo se na svoje vybavení může spolehnout a je dobře chránět před možnými riziky, podává vysoký výkon a pracovní nasazení. A stává se pak v práci "vítězem".

S novými ochrannými brýlemi uvex cx2 udává uvex nová měřítka pro profesionální straničkové brýle.

Detail tiskové zprávy

Skupina uvex dále zvyšuje obrat

Skupina uvex neustále roste. Tradiční podnik z Fürth-u uzavřel obchodní rok 2015/2016 s navýšením koncernového obratu o 3 procenta na 399 milionů eur. Skupina uvex safety dosáhla s 287 miliony eur zvýšení svého obratu o 4 procenta; uvex sports zůstal společně s dceřinnou společností Filtral na 118 milionech eur obratu jako v loňském roce.

„S ohledem na geopolitickou situaci a ekonomické prognózy bylo v mnoha zemích a regionech v devadesátem jubilejním roce dosaženo uspokojivého růstu“, sdělil Michael Winter, řídící společník skupiny uvex.

Detail tiskové zprávy

uvex i-works: být chráněn a přitom dobře vypadat!

Spolehlivá ochrana, vynikající komfort a různorodá použití: uvex i-works kombinují komplexní funkce a důsledný výběr materiálu se sportovním vzhledem.

Naše oči nejsou jen centrálním smyslovým orgánem, ale jsou také stěžejní pro naši schopnost pracovat. Tudíž je jejich ochrana velice důležitá, zvláště v potencionálně nebezpečném prostředí.

Detail tiskové zprávy

Nové nařízení OOPP (EU) 2016/425 není důvodem k panice!

Dle našich zkušeností se při změně nebo novém nařízení týkající se osobních ochranných pracovních prostředků vyrojí mnoho otázek: Jaké jsou tam změny? Jak se to dotkne mě a mé firmy? Kdy je konečný termín a kolik to bude nakonec stát? Když přijde na ochranu sluchu a nové nařízení EU 2016/425, můžeme Vám vše objasnit: v první řadě, je to výrobce, kdo musí tento problém vyřešit.

Nové nařízení OOPP nahradí současnou směrnici 89/686/EEC s platností od 21. dubna 2018. Od té doby bude certifikace probíhat pouze v souladu s novým nařízením. Avšak produkty, které splňují „starou“ směrnici, mohou být stále dostupné na trhu do března 2019.

Detail tiskové zprávy

Osobní ochranné pracovní pomůcky a ptačí chřipka - co potřebujete vědět

Dne 14. listopadu 2016 vypukla ptačí chřipka a v drůbežárně ve Schleswig-Holstein muselo být utraceno a zlikvidováno 300 000 kuřat. Infikovaní ptáci byli nalezeni i v Mecklenburg-Vorpommern, Baden-Württemberg, Bavorsku, Rakousku, Švýcarsku, Nizozemí, Dánsku, Maďarsku a v Polsku. Strach z přenosu je stejně tak nakažlivý jako samotná nemoc, a i když je v současné době zuřící virus H5N8 extrémně agresivní, není škodlivý přímo pro člověka. Zodpovíme Vám klíčové otázky na ptačí chřipku a ochranné pomůcky.

V současné době je termín „epidemie“ používán stále velmi opatrně. Nicméně díky přehledu rapidně stoupajících čísel, které upozorňují na ptačí chřipku napříč Evropou, se to může rychle měnit.

Změna nařízení normy ochranných rukavic proti proříznutí EN 388:2003 v porovnání s novou normou ISO 13997

V Evropě je norma EN 388:2003 používána k regulaci ochranných tříd rukavic proti proříznutí. K dosažení vysoké úrovně ochrany proti proříznutí je použito několik technických materiálů – známé jako vysoce výkonná vlákna. Tento proces neustálého vývoje materiálů vyžaduje adaptaci postupů testování a klasifikaci těchto produktů. Nová norma EN 388 je očekávána v létě 2016.

Detail tiskové zprávy

uvex i-gonomics: "odlehčení" díky inovacím

uvex vytvořil nový produktový systém i-gonomics, který spojuje dohromady bezpečnostní prvky produktu s jeho vynikajícími ergonomickými vlastnostmi – a toto spojení je také vědecky měřitelné i napříč výrobci. Zde se dozvíte, jak systém uvex i-gonomics funguje, které produkty do něj byly zařazeny a jak tímto chceme optimálně dostát našemu mottu "ochrana lidí" /protecting people/.

V oblasti osobních ochranných pracovních prostředků (oopp) je samozřejmostí splnění národních i mezinárodních obecných bezpečnostních standardů - a to se prakticky stalo vlastní normou. Pro produkty oopp to znamená: uživatele stále více zajímají jejich další vlastnosti. Uživatel oopp v současnosti požaduje maximální bezpečnost a optimální komfort při nošení - přičemž stále větší roli zde hrají také designové aspekty výrobku. Objemná bezpečnostní obuv, nepoddajné ochranné rukavice nebo nevhodně střižené ochranné oděvy patří již minulosti, neboť omezují volnost pohybu jeho uživatele a překáží při jejich použití při práci - dlouhodobé negativní účinky na zdraví nejsou přitom vyloučeny.

Detail tiskové zprávy

90 let značky uvex

V souladu se svou filozofií "protecting people", je rodinná společnost se sídlem ve Fürthu po 90 let synonymem pro nejlepší možnou ochranu při práci, sportu i ve volném čase. Z malé dílny se firma stala celosvětovou společností. Nyní je uvex jednou z německých mezinárodních značek.

90 let uvex-u! Když na centrále uvex-u ve Fürthu k oslavě výročí firmy slavnostně puknul korek z šampaňského, ne jen staří obchodní přátelé a politici, ale i profesionální sportovci včetně Felixe Neureuther-a, Natalie Geisenberger a Severina Feund-a, pozvedli své skleničky ke gratulaci. Tito vrcholoví sportovci při účasti na mezinárodních soutěžích vložili svoji důvěru do nejnovějších technologií a inovací uvex-u.

Detail tiskové zprávy

Ochranné brýle uvex byly začleněny mezi „Brands of the Century – Stars 2016“

uvex safety group byl se svými ochrannými brýlemi, které formují hlavní část produktového portfolia, jmenován mezi „Stars 2016“ v nejnovější edici „Brands of the Century“.

Kolekci publikuje každé tři roky vydavatelství „Deutsche Standards“ a uvádí v ní nejsilnější a nejslavnější německé značky z širokého odvětví průmyslu.

Detail tiskové zprávy

A vítězem se stává… uvex 1

Uvex 1 - design award 2015

Bezpečnostní obuv uvex 1 x-tended support získává cenu German Design Award 2015
 
Díky renomované, mezinárodní ceně za design „German Design Award 2015“ získává obuv uvex 1 x-tended support 8512 znovu první příčku na stupni vítězů. Po ocenění Red Dot Product Design Award 2013, druhém místě Focus Open 2013 a nominaci na cenu za design Spolkové republiky Německo 2014 je toto působivým důkazem špičkového výkonu v inovaci a designu.

Detail tiskové zprávy

PROFAS je “Top inovátor roku 2013”

Lüneburg – PROFAS GmbH & Co. KG (od
1 Listopad 2013: UVEX SAFETY Gloves GmbH & Co. KG), dceřiná firma skupiny uvex safety group, byla nominována „Inovátorem roku“ v letošní celonárodní soutěži podnikového benchmarkingu TOP 100. V celkovém hodnocení zaujala firma PROFAS první místo v kategorii B pro firmy s 51 až 250 zaměstnanci. 5. července 2013 vědecký novinář Ranga Yogeshwar předal generálnímu řediteli firmy PROFAS Franzi Kellerovi cenu a pečeť kvality při večerní ceremonii konané v berlínské Axel Springer Passage.

Detail tiskové zprávy

Ochranné brýle uvex i-3 se staly produktem roku 2012

Již několik málo týdnů po své premiéře na veletrhu A+A 2011 v Düsseldorfu patří inovace ochranných brýlí uvex i-3 skupiny uvex safety group k vítězům soutěže spotřebního zboží z umělé hmoty „Produkt roku 2012“! Porota vyznamenala inovace ochranných brýlí uvex i-3 jménem - Asociace průmyslu zpracování plastů - pro-K, Gesamtverbandes der Kunststoff verarbeitenden Industrie e.V. (GKV).

Detail tiskové zprávy

uvex 3D – inteligentní ergonomie

Každý člověk je jiný! Kvůli odlišným velikostem a fyzionomii je často těžké jej správně zařadit do velikostních tabulek nebo klasifikačních systémů. Dobrý tvar nebo střih je avšak právě u osobních ochranných pracovních prostředků (oopp) jedním z nejdůležitějších kritérií v komfortu nošení.

Detail tiskové zprávy

Obyčejné brýle uvex pheos

uvex pheos jsou více než jen obyčejné brýle: za atraktivním moderním designem se skrývá inovativní technologie!

Detail tiskové zprávy

Hybridní polakování uvex

UVEX ARBEITSSCHUTZ GMBH, inovativní leader v technologiích polakování, stanovuje díky hybridnímu polakování uvex novou normu!

Detail tiskové zprávy

uvex RX gravity zero - bezrámečkové ochranné dioptrické brýle

Bezrámečkové brýle jsou v soukromém životě velmi rozšířené a vyznačují se zejména svojí lehkostí a neomezeným výhledem. S ohledem na tyto požadavky vytvořil UVEX ARBEITSSCHUTZ GMBH kolekci brýlí uvex RX gravity zero.

Detail tiskové zprávy

Aplikace pro ochranu sluchu uvex

UVEX ARBEITSSCHUTZ GMBH opět prokazuje svoji schopnost neustálých inovací a nabízí tak aplikaci pro výběr ochrany sluchu. Jeden dotyk prstem a Smartphone změří hodnotu hluku v okolí. Je-li naměřena hodnota vyšší než 80 decibelů, je uživateli navržen výběr vhodných produktů ochrany sluchu uvex dle výše hladiny hluku. Vedle fotek produktů jsou uživateli sděleny detailní informace a objednací číslo různých produktů ochrany sluchu.

Aplikaci ochrany sluchu uvex si můžete stáhnout přímo v sekci download na www.uvex-safety.de/app nebo ji naleznete v App Store pod hledaným výrazem „uvex“.

Detail tiskové zprávy

uvex phynomic – série ochranných rukavic pro jemné precizní práce

Perfektní tvar, optimální funkce a absolutní čistota – těmito vlastnostmi udávájí nové 3-dimenzionální ochranné rukavice uvex phynomic novou normu ve třídě ochranných úpletových rukavic pro precizní jemné práce.

Detail tiskové zprávy

Udržitelné zdroje uvex cagi

Ochrana životního prostředí a klimatu, využívání omezených zdrojů a sociální změny patří k nejdůležitějších úkolům dnešní doby.

Podle svého mota protecting people (ochrana lidí) staví uvex ochranu lidí do středu všech těchto aktivit. Od tohoto mota se odvíjí povinnost pro trvalé, a stejně tak společenské a sociálně zodpovědné chování.

Detail tiskové zprávy

Sportovní bezpečnostní obuv uvex xenova® atc

Na veletrhu A+A 2011 v německém Düsseldorfu, Vetrh pro osobní ochranné pracovní prostředky, prezentovala skupina uvex safety group novou řadu bezpečnostní obuvi ve sportovním designu uvex xenova® atc určenou pro oblasti řemesel, logistiky, letectví a dalších příbuzných oborů. Tato produktová linie, která je částí nového 3D produktového systému, se vyznačuje jedinečnou komfortní 3D ochrannou, která znatelně podporuje a zvyšuje stabilitu a ochranu nohy a komfort nošení.

Detail tiskové zprávy

uvex se stal značkou ochranných rukavic

Výrobní centrum ochranných rukavic PROFAS GmbH & Co. KG, jež je součástí skupiny uvex safety group, se etablovalo v segmentu oopp ochrany rukou jako kompetentní řešitel problémů a inovativní lídr. Pod speciální značkou uvex PROFAS jsou distribuovány vysoce kvalitní produkty nejen v Německu, ale také ve více než 25 zahraničních zemích. Tento rok bylo oslaveno 25leté jubileum s ohlédnutím na úspěšné uplynulé čtvrtstoletí. Od října 2011 jsou distribuovány ochranné rukavice od spol. Profas pod zastřešující značkou uvex.

Detail tiskové zprávy

uvex vítězem kategorie v soutěži Top 100

uvex Arbeitsschutz GmbH patřila v roce 2011 díky své strategické produktové skupině „ochrana zraku“ ke 100 nejinovativnějších německých malých a středních společností. Kromě toho zajistil přesně definovaný proces inovací, že se společnost umístila na první příčce kategorie „Inovativní procesy a organizace“.

Detail tiskové zprávy