Open/Close Menu

90 let značky uvex

V souladu se svou filozofií "protecting people", je rodinná společnost se sídlem ve Fürthu po 90 let synonymem pro nejlepší možnou ochranu při práci, sportu i ve volném čase. Z malé dílny se firma stala celosvětovou společností. Nyní je uvex jednou z německých mezinárodních značek.

90 let uvex-u! Když na centrále uvex-u ve Fürthu k oslavě výročí firmy slavnostně puknul korek ze šampaňského, ne jen staří obchodní přátelé a politici, ale i profesionální sportovci včetně Felixe Neureuther-a, Natalie Geisenberger a Severina Feund-a, pozvedli své skleničky ke gratulaci. Tito vrcholoví sportovci při účasti na mezinárodních soutěžích vložili svoji důvěru do nejnovějších technologií a inovací uvex-u.

 

Z Poppereuth-u do celého světa

Úspěch značky začíná v malé dílně v Poppereuth-u na předměstí německého města Fürth. Právě tam zakladatel společnosti Philipp M. Winter ručně vyrobil svůj první pár ochranných brýlí. Poptávka po jeho produktech se brzy rozšířila mimo dělníky a řemeslníky. Poprvé Philipp M. Winter vybavil brýlemi různé sportovce na Olympijských hrách v roce 1936. V roce 1938 němečtí horolezci vylezli Na Nangu Parbat v Himalájích, přičemž používali horské brýle vyrobené ve Fürth-u.

V roce 1956 se zrodila značka uvex. Po době strávené v USA se Rainer Winter, syn Philippa, zapojil do společnosti a vytvořil jméno „uvex“, založené na kvalitě zorníků – ultra-violet excluded. Rainer Winter uznal, že úspěšný produkt potřebuje výraznou značku a efektivní management. Následně posunul vpřed internacionalizaci a diverzifikaci společnosti.

Sportovní úspěch alpských lyžařů, kteří nosili brýle uvex v letech 1970 a 1980 zvýšil povědomí značky a zajistil tak uvex-u mezinárodní reputaci. Rodinná společnost se rozšířila a nyní prodává své produkty po celém světě. Vedle sportu zůstala ochrana zdraví a bezpečnost při práci klíčovým pilířem úspěchu společnosti, tak jak se vyvinula ze specialisty na ochranné brýle až do značkového poskytovatele osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) od hlavy až k patě.

Od roku 1999 postupně převzal Michael Winter více zodpovědnosti za skupinu uvex, jako třetí generace rodiny Winter, a stal se generálním ředitelem. V té době generovala společnosti prodeje ve výši 180 milionů Eur se 1500 zaměstnanci. Skupina uvex dnes zaměstnává více než 2300 zaměstnanců v 42 dceřinných společnostech z 19 zemí po celém světě, s celkovým obratem 387 milionů Eur ve finančním roce 2014/2015. Kurz byl nastaven pro dlouhodobý obchodní úspěch se zapojením 4. generace.

 

Leader inovací z Bavorska

Historie společnosti uvex group byla formována svým vlastním inovativním vývojem. V roce 1930 začala s prvními ochrannými a lyžařskými brýlemi a v roce 1964 s prvními lyžařskými brýlemi s úpravou anti-fog (uvex champion). V roce 2006 vyvinula nejlehčí ochranné průmyslové brýle na světě (uvex super g, váha pouze 18,7 g), a tak znovu prokázala svoji působivou sílu v inovacích. Současná řešení jako například revoluční technologie variotronic® pro lyžařské a cyklistické brýle nebo nový produktový systém i-gonomics, podtrhuje právo uvex-u být leadrem inovací ve sportu a v průmyslovém zdraví na trhu. Navzdory mezinárodní orientaci, skupina uvex zůstává věrná Německu. Vedle ústředí ve Fürth-u, jsou hlavní továrny uvex-u stále v Německu nebo v Evropě.

 

Skupina uvex

Skupina uvex spojuje 3 mezinárodně působící společnosti „pod jednu střechu“: uvex safety group, uvex sports group (uvex sports a Alpina) a Filtral. Skupina uvex group je zastoupena 48 dceřinými společnostmi z 22 zemí s většinovou produkcí v Německu. Dvě třetiny z celkového počtu cca 2.300 zaměstnanců (fiskál. rok 2014/2015) působí v Německu. uvex je celosvětovým partnerem mezinárodního vrcholového sportu jako dodavatel výbavy nesčetných špičkových atletů. Naše moto „protecting people“ je naším úkolem. Proto vyvíjíme, vyrábíme a zabýváme se produkty a službami pro bezpečnost a ochranu lidí při práci, sportu i ve volném čase.