Open/Close Menu

Ochranné pracovní brýle – dioptrické

 

14.2.2013

Ochranné pracovní brýle plní svoji funkci pouze tehdy, pokud jsou používány a uživateli se dobře nosí a nijak jej neobtěžují a neomezují. Zejména u pracovníků s poruchou zraku je nutné provést korekci zorníků pracovních brýlí s brýlemi nošenými v soukromí, a především s vizuálními požadavky na pracovišti.

Otázkou individuálních produktů v oblasti ochranných dioptrických brýlí a brýlí pro práci na PC se již po desetiletí zabývá odborné oddělení německé společnosti uvex ve svém výzkumném a vývojovém středisku uvex ve Fürthu. Díky kvalifikovanému odbornému personálu a nepřetržité optimalizaci produktů je společnost uvex schopna dodávat ochranné pracovní dioptrické brýle, které jsou vyrobeny přesně dle potřeb konkrétních pracovníků a jejich dioptrických vad.

Nejen v Německu, ale i v České republice mohou firmy pro své zaměstnance zajistit ochranné pracovní brýle, které mají dioptrickou korekci vyrobenou dle individuální potřeby konkrétního pracovníka. Ochranné dioptrické brýle uvex v ČR dodává společnost UVEX Safety CZ, k.s. z Rychnova nad Kněžnou.

Jak zajistit pro své pracovníky ochranné dioptrické brýle?
Stačí kontaktovat společnost UVEX Safety CZ, k.s. a odborně proškolený pracovník si s vámi dojedná schůzku přímo ve vaší firmě. Zde každému pracovníku, který potřebuje korekci zorníků, pomocí přístroje změří potřebné korekční hodnoty a navíc doporučí ideální typ brýlí, tak aby byl splněn nejen požadavek ochrany zraku, ale aby byl zaručen maximální komfort i estetický vzhled pro uživatele.

Ochranné pracovní brýle jsou následně vyrobeny dle individuálních potřeb každého pracovníka. Díky nejnovějším technologiím, nejmodernějším materiálům a propojením vývoje s výrobou dochází k neustálé optimalizaci výrobků. Dioptrické ochranné brýle uvex tak splňují náročné požadavky na vysoký komfort nošení, nejvyšší optickou kvalitu, mechanickou pevnost, odolnost proti chemikáliím, neomezený výhled, lehkost, pružnost kloubu i požadavky na vzhled.

Při výběru ochranných pracovních pomůcek (a pro ochranné brýle zejména) je velice důležité vybrat vhodné pomůcky dle charakteru použití, potřebné ochrany i podle fyzických předpokladů konkrétního člověka, pro kterého jsou určeny. Používáním nevhodných ochranných pracovních pomůcek se zvyšuje riziko úrazu a poškození zdraví pro jejich uživatele. Je ověřeno, že se zvyšujícím se komfortem užití ochranných pracovních pomůcek se zvyšuje také výkonnost pracovníka.

Že se zaměstnavateli vyplatí zajistit svým pracovníkům ochranné dioptrické brýle uvex si už ověřily společnosti: ŠKODA AUTO a.s., ArcelorMittal Ostrava a.s., Faurecia GROUP a řada dalších.