Open/Close Menu

 

21.1.2013

Perfektní tvar, optimální funkce a absolutní čistota – tímto udávají nové ochranné rukavice uvex phynomic ve třech dimenzích novou normu v sortimentu úpletových ochranných rukavic pro jemné precizní práce.

Perfektní tvar je první dimenzí. Ochranné rukavice uvex phynomic padnou jako druhá kůže. To zaručuje vynikající přirozený cit při úchopu až ke špičkám prstů při maximální flexibilitě obzvláště při práci s křehkými předměty nebo malými díly. Toto je umožněno díky nové revoluční ergonomické technologii 3D. Základem této technologie je kombinace patnáctiočkového jemného úpletu na bázi polyamidu a elastanu s novým elastickým povrstvením z aqua-polymeru. Speciální, anatomický 3D tvar rukavic přitom tvoří základ pro perfektní komfort nošení.

Optimální funkce, která je vždy perfektní pro dané použití, tvoří druhou dimenzi. Díky novému povrstvení z aqua-polymeru je u řady uvex phynomic docíleno vynikajícího bezpečného úchopu za sucha a mokra. Revoluční, slabé, avšak zároveň robustní povrstvení z aqua-polymeru, zaručuje vždy optimální funkci a bezpečnou činnost s delší životností jak v suchém, vlhkém nebo mokrém/olejnatém prostředí. Modré rukavice uvex phynomic M1 WET disponují 80% těsností povrstvení a jsou ideální pro vlhké a olejnaté pracovní prostředí. Voda a emulze odtečou pryč, olej je vstřebán. Bílé rukavice uvex phynomic M1 FOAM mají 50% těsnost povrstvení a jsou proto ideální pro použití v suchém prostředí. Oba modely splňují nejpřísnější kritéria standardu uvex climazone s vynikající prodyšností.

Absolutní čistota představuje třetí dimenzi. Díky novému standardu uvex pure standard představuje uvex novou normu v čistotě ochranných rukavic a zaručuje tak na jedné straně perfektní ochranu zdraví a na straně druhé ochranu výrobku. Řada uvex phynomic byla dermatologicky testována nezávislým institutem a je velmi dobře snášenlivá s lidskou pokožkou. Ochranné rukavice jsou bez obsahu škodlivých látek (DMF, TEA) a bez urychlovačů způsobujících alergie. Samozřejmě jsou ochranné rukavice uvex phynomic certifikovány dle standardu Ökotex Standard 100. Model uvex phynomic M1 FOAM je zároveň možno použít v potravinářském průmyslu. Při použití rukavic z řady uvex phynomic na citlivých površích nezanechávají rukavice žádné otisky a jsou bez obsahu silikonu dle testu otisku prstů.

Série ochranných rukavic uvex phynomic je vyrobena v Německu (Made in Germany) a je částí nového produktového systému 3D. Rukavice jsou vhodné pro precizní práce, jemnou montáž, kompletaci komponentů a obecné údržbářské práce. Tyto rukavice špičkové kvality na český trh dodává společnost UVEX Safety CZ, k.s. z Rychnova nad Kněžnou.