Úchop na každou práci

TP-X®

Materiál dlaně TP-X® vyniká v olejích a tekutinách, protože neabsorbuje kapaliny. Proto je ideální k zajištění pevného úchopu k mastném nebo vlhkém prostředí, kde by jiné rukavice selhaly.

Průmyslový zkušební program

TP-X+®

Tento vyspělý materiál se vyznačuje drážkami v povrchu, které zlepšují dlouhodobý úchop. Dlaň TP-X+® je robustnějším a odolnějším protějškem materiálu TP-X®, poskytuje vyšší odolnost vůči oděru, proříznutí a propíchnutí a může poskytovat také ochranu vůči teplu.

Průmyslový zkušební program

HexArmor Mud Grip®

Dlaň z koženky s terčíky z PVC zajišťuje celkově pevný úchop, zejména za vlhka. Terčíky z PVC odvádějí maziva, vytvářejí tření a zlepšují držení saturovaných nástrojů.

Průmyslový zkušební program

Zvlněný pryžový latex

Zvlněný pryžový latex je pružný, neporézní povrstvení dlaně, které nabízí skvělý úchop za sucha. Poskytuje také dobrý úchop za vlhka, nedoporučuje se však používat s uhlovodíkovými/organickými rozpouštědly, jako je benzín, protože mohou způsobit předčasnou degradaci. Tento polymer může u některých lidí způsobit alergické reakce. Když zvlněná pryž navlhne, může se zbarvit do prachově šedé barvy, to ale nemá vliv na výkon.

Zrnitý nitril

Zrnitý nitril zajišťuje pevný úchop v suchých i mokrých podmínkách. Je lehký, umožňuje velkou pohyblivost a také poskytuje vysokou odolnost vůči oděru. Jde o dobrou volbu pro případ neúmyslného kontaktu s neznámými látkami, jako jsou rozpouštědla, chemikálie, oleje atd.

Silikonový úchop

Odolná dlaň z koženky s dobře viditelným silikonovým vzorem odolným vůči teplu poskytuje maximální pohyblivost a úchop.

Částicový úchop z PVC/nitrilu

Rukavice, které mají být odolné vůči kapalinám a některým chemikáliím, často využívají prémiovou směs PVC a nitrilu. Jde o efektivní bariéru proti vodě a většině vodních roztoků, jako jsou čisticí prostředky nebo ředěné kyseliny. PVC je 100% syntetické, a proto neobsahuje žádné latexové bílkoviny a je hypoalergenní. Integrované částice zlepšují úchop.