Ochrana proti propíchnutí jehlou SuperFabric®

Vnitřní vrstva materiálu SuperFabric® odolného proti propíchnutí jehlou

Produkty HexArmor® odolné proti propíchnutí jehlou využívají vrstvy značkového materiálu SuperFabric®, který blokuje, odráží nebo blokuje jehly v mezerách mezi krycími deskami. Současně nabízejí pohyblivost a prodyšnost.

Skutečná cena zranění jehlou

Četnost zranění jehlou v recyklačním, odpadovém a policejním sektoru se stabilně zvyšuje (zejména vzhledem k epidemii opiátů). Bez vhodné ochrany hrozí pracovníkům riziko vážných zdravotních následků po zranění jehlou, například vlivem krví přenášených patogenů, mezi které patří i žloutenka typu B a C a virus HIV.

Výsledky ochrany proti propíchnutí jehlou na nové úrovni

V roce 2016 byl severoamerický standard ANSI/ISEA 105 aktualizován o test odolnosti vůči jehlám ASTM F2878-10 v reakci na běžné potenciální riziko vystavení v medicínských, sanitačních, recyklačních a policejních sektorech. Osobní ochranné pomůcky HexArmor® odolné proti propíchnutí jehlou si v testech vedly skvěle.

Odolnost vůči propíchnutí jehlou a proříznutí = špičková bezpečnost před všemi riziky

Materiál SuperFabric® nabízí ochranu proti propíchnutí jehlou na úrovni, která mění celé odvětví. Na rozdíl od většiny ostatních technologií odolných proti propíchnutí jehlou nedochází u produktů HexArmor® PointGuard® k poklesu jiných ochranných vlastností. Naše produkty odolné proti propíchnutí jehlou nabízí také odolnost vůči proříznutí, která patří k nejlepším v odvětví.

Případová studie: Řešení jehel v recyklaci

Pracovníci společnosti Waste Management, kteří mají na starosti recyklaci, jsou každoročně vystaveni přibližně 2–3 miliardám nesprávně zlikvidovaných jehel, což představuje nepřijatelné zdravotní riziko pro zaměstnance a celou společnost. Návrháři společnosti HexArmor® přímo spolupracovali s bezpečnostním týmem společnosti WM na vytvoření řady ochranných rukavic, které by odolaly jehlám a jiných rizikům propíchnutí, ale také řezu rozbitým sklem, dráty nebo třískami.

Stažení Souboru PDF (en)

Epidemii opiátů: Důvod k ochraně před jehlami

Policisté, hasiči, pracovníci tísňových služeb a pracovníci v nápravných zařízeních jsou ve stále větším riziku nákazy nemocí s celoživotními následky kvůli jehlám, se kterými se v práci setkávají. Ochrana před jehlami se rozvíjí a společnost HexArmor® vede v implementaci efektivních programů a školení ohledně osobních ochranných pomůcek proti jehlám v rámci policejního sektoru.