Ochrana proti propíchnutí SuperFabric®

Vnitřní vrstva materiálu SuperFabric® odolného proti propíchnutí

Rukavice, ochrana paží a ochrana trupu HexArmor® z materiálu SuperFabric® jsou určené k zachycení a odražení všech průmyslových rizik propíchnutí od dřevěných třísek po drát vyčnívající z ocelového lana. Struktura krycích destiček riziko blokuje a brání předmětu proniknout na kůži, což by mohlo vést k jejímu propíchnutí. Zároveň poskytuje pohyblivost.

Skutečná cena bodných zranění

Bodná zranění jsou nadále velmi aktuálním problémem na pracovištích. Průměrný nárok při zranění ruky překročil 6000 USD, každý nárok na kompenzaci při pracovní neschopnosti činí téměř 7500 USD a nepřímé náklady jsou až 20násobné.

Reálné nebezpeční vs. jmenovitá hodnota propíchnutí

Schválená bezpečnostní hodnocení představují skvělý začátek při posuzování osobních ochranných pomůcek, při zavedení kvalitní bezpečnostní iniciativy je ale zásadní také zkušební program. Rizika, se kterými se setkáte při práci, mohou být velmi odlišná od testování zařízení v laboratoři. Technologie SuperFabric®, která využívá krytí desky k odražení bodných rizik, je zcela jedinečná.

Případová studie: Omezení zranění třískami na NULU

Ve velkém dřevozpracujícím závodě docházelo k 15 zraněním třískami měsíčně, aniž by se podařilo najít řešení tohoto problému. Nasazení rukavic a rukávníků HexArmor® do závodu Weyerhaeuser na laminaci a výrobu obložení vedlo ke snížení zaznamenaných úrazů z 15 měsíčně na NULU!

Stažení Souboru PDF (en)